Advertisement

2013-14 Women Track & Field

View All Rosters

Name Year Hometown/High school
Beatty, Kristin Freshmen Collegeville (Methacton)
Blucker, Amy Sophomore Galesburg (Galesburg)
Booth, Brittany Junior ()
Bradley, Kylie Freshmen Portland (Portland )
Brandes, Annie Senior Waukegan (Warren Township)
Brown-Divan, Karley Freshmen Lees Summit (Lee's Summit North)
Carman, Rachel Senior ()
Casey, Olivia Junior Bloomington (Bloomington)
Combe, Alissa Sophomore Kuna ()
D'Angelo, Laura Freshmen McHenry (McHenry)
Dean, Grace Sophomore Lindenhurst (Lakes)
Dexter, Stacie Freshmen Diamondale (Holt)
Diaz, Melissa Freshmen ()
Falconer, Chantalle Senior Byron (Byron)
Faulks, Alyssa Sophomore Caldwell (Vallivue High School)
Fayne, Jacqueline Junior Chicago (Lane Tech)
Ganster, Sarah Freshmen Batavia (Batavia)
Gee, Hannah Freshmen Dallas ()
Goedhart, Kamaria Junior Rochester (Schaeffer Academy)
Gold, Kalla Sophomore Eureka (Eureka)
Gomez, Maria Sophomore Rochester Hills (Notre Dame Preparatory)
Griwac, Mikayla Freshmen Plymouth (Wayzata)
Hudi, Sarah Freshmen St. John (Lake Central )
Hunt, Becca Freshmen ()
Kirk, Madison Freshmen ()
Kirkland, Peyton Sophomore Lindenhurst (Lakes)
LaCasse, Stephani Freshmen Brant Rock (Marshfield)
Lafemina, Angelica Freshmen Tinley Park (Tinley Park)
Lawson, Taneka Sophomore Toledo (Bowsher)
Lippencott, Kylie Junior Waveland (Southmont)
Maier, Nicole Freshmen Burbank (Reavis)
Malone, Sadie Sophomore Gates Mills (Grove City)
Moyer, Madison Junior Burrlington (Burrlington Comm.)
Nettleton, Jordyn Sophomore Foosland ()
O'Brien, Desiree Senior Saline (Saline)
Oosterhouse, Ashley Freshmen Bourbonnais (Bishop McNamara)
Ortiz, Alex Junior Ottawa (Ottawa Township)
Pilat, Bethany Sophomore Livonia (Livonia Churchill)
Price, Brianna Sophomore Fremont (Fremont Senior)
Puent, Natalie Junior Eureka (Eureka)
Ray, Sarah Freshmen Warswa (Warsaw Community)
Reader, Emily Junior Mason (Mason)
Roche, Janalis Senior Crete (Bloom)
Roche, Janina Senior Crete (Bloom)
Sauers, Grace Freshmen Chelsea (Chelsea )
Scholz, Felisha Senior Las Vegas (Bonanza)
Soper, Elizabeth Freshmen Grand Rapids (North Pointe Christian)
St.Aubin, Morgan Sophomore Custer Park (Manteno)
Stiker, Anna Junior Waterman (Indian Creek)
Stone, Michaella Freshmen Williamston (Danville)
Thompson, Emily Sophomore Dyer ()
Tisdell, Ambria Freshmen Plano (Naaman Forest)
Trank, Christy Senior Winnebago (Winnebago)
Williams, Diamond Freshmen Evergreen Park (Evergreen Park)
Wojciechowski, Andrea Freshmen Roselle (Lake Park)
Wright, Catherine Freshmen Danville (Oakwood)


Coaching Staff

Matt Adams Assistant Coach - Throws
Danny Bowman Assistant Coach - Sprints/Hurdles/Weight Lifting
Wally Cramer Assistant Coach - Pole Vault
Michael McDowell Head Coach - Cross Country/Track & Field
Kyle Rago Assistant Coach - Cross Country/Track and Field